3/1 10kVA Güç Kaynağı

Değişken voltaj durumlarında devreye giren ve enerji kesintisinde cihazlara elektrik enerjisi göndermeye devam eden güç kaynakları, Reksan kesintisiz güç kaynağı üretim farkı ile sektörde hissedilmektedir.

Önemli bir bilginin girilmesi, fatura kesimi, üretim bandı ve daha birçok konularda sürekli çalışmayı sağlayan cihazlar olan güç kaynakları, başta ev ve işyerleri olmak üzere her yerde kullanılmaktadır.

Genel olarak kesintisiz güç kaynakları 3 tiptedir:

1- Off-line Sistemler: Şebekede herhangi bir kesinti yoksa beklemede kalırlar. Off-Line Sistemler kesinti olduğunda devreye girerek yüke enerji sağlar. Güç kaynağınız bu çalışma prensibi ile çalışıyor ise elektrik kesintisi olduğunda tipik olarak 2 ms içinde bir röle devreye girerek yüke enerji aktarımını sağlar.

2- On-line Sistemler: Bir diğer kesintisiz güç kaynağı tipi her zaman devrede olan (inverter 'on') sistemlerdir. İnverter her zaman devrededir. Off-Line sistemlerde gözlemlenen transfer gecikmesi olmaz.

Genel On-line sistemler özellikleri:

  • On-line sistemler ,şebekedeki voltaj ve frekans düzensizliklerini regüle ederler
  • On-line sistemler ,gürültüleri filtre ederek düzgün bir sinüs dalgası üretirler.
  • On-line sistemler ,yük değişimlerinden etkilenmezler.
  • On-line sistemler ,ideal koruma sağlar

3- Line-Interactive Sistemler: Line-Interactive sistemleri Çalışma prensibi ;offline güç kaynakları ile aynıdır. Her zaman inverter devrede değildir.

Enerji kesildiğinde ya da kesintisiz güç kaynağının regüle edebileceği sınırların dışına çıktığında devreye girer. Bazı modellerde bu işlem mikroişlemci kontrollü olarak yapılır.

Kesintisiz güç kanağında Smart Boost ve Smart Buck özellikleri vardır. Giriş gerilimi olması gereken değerin belli bir oranda altına indiğinde ya da üzerine çıktığında çıkış gerilimini belli bir katsayıyla çarparak azaltır veya arttırır.

Aküye geçme durumunda bir gecikme durumu Line-Interactive sistemlerinde de vardır.

3/1 faz güç kaynakları içinde en popüler cihazlardan olan Reksan 3/1 10kVA güç kaynağı, işletmelerin ve kurumların enerji kesintisiz çalışmalarını sağlayan fonksiyonel cihazlardır.

Kesintisiz güç kaynakları hakkında bilmeniz gereken bir diğer bilgi ise ; ek bir akü bağlandığında kesinlikle güç kaynağının gücünü arttırmaz. Bir kesintisiz güç kaynağına bağlanan ek akü , güç kaynağınızın sadece çalışma süresini arttırır.

Reksan kesintisiz güç kaynağı satın alarak cihazlarınıza ve verilerinize bir şans verin: Tel:0 212 264 19 60-0 212 210 19 73 Faks:0 212 264 18 97-Gsm:0 532 551 53 37