3/1 20kVA güç kaynağı, ev ve işyerleri için donanımlı bir güç kaynağıdır. Reksan regülatör her sektöre hitap eden güç kaynakları ile yıllardır sektörün en güvenilir hizmetini sunmaktadır

Kesintisiz güç kaynağını devreleriyle tanımak istersek; aküyü şarj etme amacıyla alternatif akımı doğru akıma çeviren redresördür. Elektrik enerjisini depolayan ve kesinti anında devreye girerek enerji veren aküdür.

İnverter , akü çıkışındaki doğru akımı alternatif akıma çevirir. Statik Transfer Anahtarı, mekanik röle ve yarı iletken anahtardan oluşur ve şebeke şartlarına göre konumlanır. Yüksek Gerilim Bastırıcı; şebekeden kaynaklanabilecek anlık yüksek gerilimi bastırarak ,cihazlar için tehlikeli olmayacak seviyelere indirir. Filtre; şebekeden yada elektronik malzemelerden kaynaklanabilecek gürültüleri süzerek temiz bir çıkış işareti verir.

Otomatik Voltaj Regülatörü ,giriş voltajını regüle ederek belli bir tolerans dahilinde regüle edilmiş çıkış verir. Kontrol Devresi; enerji, voltaj ve yük durumunu izler.

Güç kaynağı kullanımının önemi giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Yoğun çalışılan işyeri ve ofislerde aniden elektriğin kesilmesi çalışmayı tamamen durdurmakta ve bilgi kaybına neden olmaktadır.

Kullanıcı Hatalarından bazıları:

  • Kesintisiz güç kaynağının belli ölçüde bir güce sahip olduğudur.Gücü sınırsız değildir.
  • Kesintisiz güç kaynağına bağlanacak yüklerin toplamı güç kaynağının toplam güç sınırından fazla olmamalıdır.
  • İşyerinizde çok sayıda kullanıcının bağlandığı bir sisteminiz mevcutsa , yüksek güç sağlanan bir kesintisiz güç kaynağı tercih edilir. Kesintisiz güç kaynağına bağlı olan hat ve bağlı olmayan hat mevcut olur. Kullanıcıların hepsi kesintisiz güç kaynağına bağlı olmayan hat bildirilir. Böylece ek cihazlar ile sisteme aşırı yük yüklenmesi önlenir.

Reksan kesintisiz güç kaynağı satın alarak cihazlarınıza ve verilerinize bir şans verin: Tel:0 212 264 19 60-0 212 210 19 73 Faks:0 212 264 18 97-Gsm:0 532 551 53 37