Regülatör Seçimi

Regülatör?

Reksan Regülatör, her geçen gün hayatımıza yenisi giren elektrikli ekipmanı korumaya yarayan elektrik enerjisini istenen değerde tutan örneğin monofaze 220volt / trifaze 380volt sabitleyen servo voltaj sürücüsüdür.

 Voltaj Regülatörü Seçimi?

Regülatör, tek fazlı ve üç fazlı olarak üretilir. (3 faz Regülatörlere Trifaze regülatör, (1 fazlı Regülatörlere Monofaze regülatör denir.

Regülatör bağlayacağınız makine teçhizata uygun regülatör seçimi güç hesaplaması için mutlaka firmamız ile irtibat kurunuz. Telefon mail veya watsapp üzerinden iletişim kurabilir ücretsiz bilgi alabilirsiniz.  

Regülatör seçimi nasıl yapılmalı?

Voltajın düştüğü alt ve üst limit hareketlerinin belirlenmesi, dalgalanma yoğunluğu tespiti, trafoya olan mesafe uzaklığı, regülatör ihtiyacı olan mekanın elektrik hattına uzaklık mesafesi gibi durumların tespiti yapılarak bu faktörlere çözüm sunacak güç ve özellikte voltaj regülatörü satın alınmalıdır.

Regülatör ihtiyacı olan yerin şebeke elektrik hattına olan mesafesi, voltajın düştüğü alt limit ve çıktığı üst limit verim açısından büyük önem taşımaktadır. Örneğin Voltaj Alt limit monofaze 160/260volt, trifaze 275/450 volt dalgalanma yoğunluğu, yerin kırsal, dağlık veya şehir merkezi gibi konumu, trafoya uzaklık, yakınlık mesafesi gibi faktörler tespit edilir.

Firmamız bu faktörler doğrultusunda tarafınıza en uygun regülatör modelini önermekte ve kalıcı çözüm sunmaktadır.